מרכז הדרכה

בית עמיתים מכווןן להיות בית להתפתחות מקצועית של צוותים עמיתים העובדים עם ילדים על ספקטרום האוטיזם ומסייעים למשפחה בהתמודדות המורכבת בשילובו במשפחה, במסגרת החינוכית ובקהילה.

בבית עמיתים מקיים מרכז הדרכה לאנשי מקצוע הנמצאים בקשר עם ילדים על רצף האוטיזם.
מרכז ההדרכה מפתח שיתופי פעולה עם אנשי מקצוע מובילים בתחום על מנת לבנות סל שירותים מיטבי לצוות.
במסגרת מרכז ההדרכה מתקיימות הרצאות, סדנאות, השתלמויות ומפגשי הדרכה ברציפות לאורך השנה.
מרכז ההדרכה של בית עמיתים נותן שרותי הדרכה לצוות של העמותה לילדים בסיכון בגני ילדים בהם מופעל סל בריאות מקדם בכל הארץ.
      
התמחות בגוף הידע:
המפגש עם הילד על הספקטרום האוטיסטי הוא מפגש מאתגר. מפגש זה מחייב אותנו, אנשי המקצוע בתחום להרחיב את גוף הידע בתחום של אוטיזם ולהתמחות בו. ההתמחות שלנו שואבת ידע ממקורות תאורטיים כגון ספרות, מאמרים ומחקרים ומניסיונם של העוסקים בתחום. הבנות רבות מתאפשרות בזכות תיאור החוויה האוטיסטית על ידי  אנשי הספקטרום בעצמם, וגם מניסיונו המצטבר של כל אחד מאיתנו המטפלים והמפגש הייחודי שלנו עם ילדי הספקטרום. בחירת כלי הערכה, היכולת למקד מטרות התערבות, יצירת מבנה טיפולי מתאים ומיקום עמדת המטפל הינם חלק מהאתגרים היחודיים לעבודת צוות בתחום.      

תאום בעבודת צוות רב מקצועי :
הטיפול באוטיזם, המערב תחומי התפתחות נרחבים, מחייב הסתכלות רב מקצועית. אנשי המקצוע העובדים עם ילדים על רצף האוטיזם מתבקשים לתת מענה בתחום המקצוע שלהם ועם זאת, מוזמנים להרחיב את הסתכלותם מעבר לתחומי המקצוע שלהם ולעשות שימוש בידע מתחומי טיפול אחרים על מנת לתת מענה מיטיב לילד. הצורך בשיח רב מקצועי מתחזק לאור טווח התפקוד הרחב על הספקטרום האוטיסטי והצורך למקד בכל פעם אספקטים שונים לצורך התערבות.  
      
מטרייה מקצועית רחבה לגישות טיפול שונות:
מרכז ההדרכה מאמין ביכולת של כל מטפל לבחור עבור הילד את הגישה המתאימה והכלי המתאים מתוך מגוון גישות ואמצעים העומדים לרשותו. בהתאם מרכז ההדרכה מגבש ידע מקצועי במגוון גישות ומאפשר לכל מטפל לבחור ולהרכיב את סל הכלים שלו. 
       
 
עמיתים מדרך עוז:  טלפקס: 077-5357652     |     נייד: 055-8859659      |      דוא"ל:  baitamitim.eti@gmail.com      |     כתובת:  מושב מדרך עוז. מ.א. מגידו  
עיבוד מידע , עיבוד מידע חושי  ויסות חושי, טיפול באוטיזם, טיפול באוטיזם ביקנעם,  קבוצות טיפוליות , מיומנויות חברתית, טיפול בוויסות חושי, מרכז טיפולי רב מקצועי לטיפול באוטיזם, טיפול פסיכולוגי, טיפול ריפוי בעיסוק, טיפול קלינאית,  טיפול שפה,  טיפול דיאדי,  ABA  ניתוח התנהגות, אבחון פסיכיאטרי, התיעצות פסיכיאטרית, מידע להורים בנושא אוטיזם, טיפול באוטיזם באיזור העמק, טיפול בויסות חושי באיזור העמק, אתי ארד,  מרכז הדרכה בית עמיתים, , הגישה האינטגרטיבית, ASD,  ספקטרום אוטיזם.