המרכז הטיפולי בבית עמיתים מציע סל רחב של טיפוליים פרטניים וקבוצתיים תחת קורת גג אחת.
הטיפולים ניתנים בתחומים: ריפוי בעיסוק, קלינאות תקשורת וטיפול רגשי ע"י צוות עם נסיון רב המתמחה בעבודה עם ילדים להם קשיים נרחבים וקשיים בעיבוד מידע. בנוסף למערך הטיפולי, בבית עמיתים ישנה אפשרות לשלב בתוכנית ההתערבות מנתחת התנהגות בתוכנית ABA בבית ובמסגרת החינוכית. 
תוכנית הטיפולים מותאמת לכל ילד על פי צרכיו בחשיבה משותפת של צוות המטפלים וההורים תוך כדי התחשבות בצרכי המשפחה. תוכנית הטיפולים דינאמית ומשתנה בהתאם למיקוד המטרות של הילד עם הוריו לאורך הטיפול. 

צוות המרכז מטפל בגישה אינטגרטיבית התפתחותית. גישה זו מסייעת לילד לפתח משאבים התפתחותיים ומניעה את הכוחות ההתפתחותיים שלו בתהליך של קשר משמעותי והדדיות. במקביל גישה זו מחייבת את הילד להתארגן בסביבה מובנת שיש בה דרישות מציאות ותומכת בו לעמוד בדרישות אלה באמצעות פיתוח מיומנויות מתאימות. בנוסף עומד לרשותו של כל מטפל סל כלים רחב מגישות נוספות אותם באפשרותו לשלב על פי הצורך.
גישה זו מאפשרת מיקוד בסיביבה טיפולית מותאמת לילד תוך כדי יכולת לראות את יחסי הגומלין עם מעגלים אחרים בהם הילד מתפקד בהקשרים שונים והתייחסות לדרישות ממנו.
בית עמיתים  נותן מענה של טיפול קבוצתי. הצוות משקיע חשיבה בבנייה של הרכב המתאים לכל ילד בשלב שבו הוא נמצא ובמיקוד מטרות הקבוצה יחד עם ההורים.      
צוות המרכז הטיפולי מציע תמיכה מקצועית בשילוב של ילדים המשולבים המסגרת חינוכית, תוך כדי תקשורת רציפה עם הגורמים האחראיים למערך השילוב  בבית הספר ובמתי"א. מסייע להורים להתארגן בתוך מערך השילוב על כל מורכבותו על מנת למקסם את פוטנציאל היכולת של הילד המשולב.
צוות המרכז רואה חשיבות רבה בתקשורת עם מטפלים ואנשי צוות חינוכי על מנת לחבר ולתאם את העבודה עם הילד בין כל הפועלים למענו. בהתאם לכך הצוות  מהמטפל מקיים קשר קבוע בתאום עם ההורים, עם מטפלים אנשי מקצוע ואנשי חינוך העובדים עם הילד. הצוות פועל בשיתוף פעולה עם אנשי צוות העובדים בגישות אחרות. חיבורים אלה הכרחיים ליעילות ההתערבות החינוכית והטיפולית.          

צוות המרכז הטיפולי שם לעצמו כמטרה לסייע לילדים  שאובחנו על רצף האוטיזם בכל טווח התפקוד, להשתלב בחברה באופן מיטבי. זאת באמצעות  פיתוח משאבים פנימיים ומיומנויות מותאמות ומשמעותיות בתחומי החיים - עצמאות, משחק, פנאי, למידה,חברה ומנוחה. צוות המרכז שואף לאפשר לילדים להשתתף ולהשתלב במגוון סביבות חיים –בבית עם בני המשפחה, בקבוצת השווים, קבוצת בני הגיל ובקהילה המורחבת.

למרות השונות, להרגיש שייכות 
המרכז מהווה בית  לקהילת ההורים לילדים על הספקטרום ומתקיימים בו מפגשים שונים להורים המסייעים לנהל את הטיפול לאורך השנים. צוות המרכז ישמח ליעץ לכם ההורים ולבחון יחד אתכם כיצד לנתב את המשאבים שלכם לאור אפשרויות קיימות במישור הטיפולי והחינוכי. קבלת היעוץ אינה מותנת בקבלת טיפולים במרכז.      

צוות המרכז מסייע להורים למקד את האתגרים העומדים בפני הילדים  ולאתר את הכלים העומדים לרשותם לצורך התמודדות. העבודה הטיפולית במרכז מכוונת לאפשר לילדים לפתח תחושת מסוגלות, הדדיות וערך עצמי בנסיון לממש את הפוטנציאל הקיים בכל ילד. צוות המרכז מאמין שניתן לסלול דרך למטרות הנראות לעיתים בטווח הבלתי אפשרי עבור הילד, מתוך הכרה בדרך הייחודית שלו לפתח יכולת בתחומים שונים. צוות המרכז מאפשר לילדים לאתר את תחומי החוזק שלהם ולפתח אותם, מאפשר לילדים להרחיב את מרחב הבחירה ויכולת בחירה במרחב שעומד לרשותם מתוך תחושת אוטונומיה.    
  
הטיפולים הניתנים ע"י צוות ריפוי בעיסוק, קלינאות תקשורת, פסיכולוגיה ועו"ס בבית עמיתים מוכרים ע"י משרד הבריאות להחזר.
ההחזר ניתן ע"י קופות החולים במסגרת החוק הסומאטי. זכאים לו ילדים המאובחנים ASD  מגיל 7 וכן ילדים מגיל 3
שאינם מקבלים סל בריאותי מקדם. גובה ההחזר נקבע ע"י תעריף משרד הבריאות אשר מפורסם ועודכן לאחרונה ב 2012.
התמחור של הטיפולים בבית עמיתים נקבע תוך כדי התחשבות בגובה ההחזר שהוא כ 75% מעלות הטיפול. בכך הוא מאפשר להורים שילדיהם אובחנו לקבל 3 טיפולים בשבוע בהשתתפות עצמית נמוכה יחסית.

מרכז טיפולי רב מקצועי

תעריף החזר עבור טיפולים
משרד הבריאות

תהליך הקליטה

דף מידע להורים     ותיאום ציפיות

טופס הערכות לתכנית טיפולית

דף משוב

התכנים באתר פותחו ע"י אתי ארד וצוות בית עמיתים. אין להעתיק, לפרסם או להפיץ תכנים מהאתר ללא הסכמתם של המחברים
 
עמיתים מדרך עוז:  טלפקס: 077-5357652     |     נייד: 055-8859659      |      דוא"ל:  baitamitim.eti@gmail.com      |     כתובת:  מושב מדרך עוז. מ.א. מגידו  
עיבוד מידע , עיבוד מידע חושי  ויסות חושי, טיפול באוטיזם, טיפול באוטיזם ביקנעם,  קבוצות טיפוליות , מיומנויות חברתית, טיפול בוויסות חושי, מרכז טיפולי רב מקצועי לטיפול באוטיזם, טיפול פסיכולוגי, טיפול ריפוי בעיסוק, טיפול קלינאית,  טיפול שפה,  טיפול דיאדי,  ABA  ניתוח התנהגות, אבחון פסיכיאטרי, התיעצות פסיכיאטרית, מידע להורים בנושא אוטיזם, טיפול באוטיזם באיזור העמק, טיפול בויסות חושי באיזור העמק, אתי ארד,  מרכז הדרכה בית עמיתים, , הגישה האינטגרטיבית, ASD,  ספקטרום אוטיזם.