מרפאות בעיסוק

    
אשרת וושיץ אילון  (B.A.)
בוגרת החוג לריפוי בעיסוק באוניברסיטת ת"א. ניסיון בעבודה פרטנית וקבוצתית עם ילדים על הספקטרום האוטיסטי בגילאי 1-10 ועם משפחותיהם וכן הדרכת צוות ותמיכה של ילדים בשילוב. ניסיון בעבודה בצוות רב מקצועי חינוכי וטיפולי.
רכזת המערך הטיפולי בגן תקשורת ביוקנעם  כחלק מתוכנית בריאות מקדמת באחריות העמותה לילדים בסיכון. בעבר מטפלת בגנים התקשורתיים ברמת חן, בהתפתחות הילד קופ"ח כללית,  בגני דרור מסילות וכתות דרור מסילות
ניסיון בעבודה עם ילדים עם קשיי התפתחות שונים, ניסיון רב בטיפול בקשיים בוויסות חושי בדגש על התערבות בסביבה הטבעית.- על פי גישת "חושים".

ראנייה עאסי (. (B.A
בוגרת תואר ראשון אוניברסיטת חיפה  בעיצומם של לימודי תואר שני בריפוי בעיסוק באוניברסיטת חיפה
מטפלת בתחום הילדים במגוון רחב של ילדים עם הפרעות התפתחותיות, התמחות בטיפול בילדים עם ASD.
מטפלת במרכז מילמן כמטפלת וכראש צוות מזה שנתיים, במסגרות חינוכיות במסגרת מתי"א שפרעם כולל כיתות מקדמות, גנים טיפוליים וגן תקשורתי. מטפלת במכוני הסדר ועצמאית בקליניקה פרטית. בעבר מטפלת במרכז מילמן וראש צוות.


אפרת כהן דקל (.B.A)
בוגרת החוג לריפוי בעיסוק באוניברסיטת חיפה. מטפלת בכיתות תקשורת וגן תקשורת במתי"א מגידו ובגן תקשורת של העמותה לילדים בסיכון, בעבר בכיתות "דרור" לילדים על הרצף האוטיסטי בבית ספר "רימון", ובמרכז מילמן, בכיתות תקשורת בחטיבת ביניים, ובכיתות מקדמות.
בעלת ניסיון רב בטיפול פרטני וקבוצתי עם ילדים על הספקטרום האוטיסטי, ילדים עם קשיים התפתחותיים נרחבים וילדים עם קשיים בעיבוד מידע בגילאי 2-17. ניסיון רב בעבודה במסגרות חינוכיות כולל עבודה רב מקצועית עם צוות חינוכי וטיפולי, והדרכת צוות בנושא שילוב ובניית תכניות שילוב ותכניות התערבות לקשיי השתתפות בסביבה החינוכית. כמו כן ניסיון רב בעבודה עם משפחות וטיפול הורה-ילד. 


רותם וירבה הרפז  (.M.A)
בוגרת תואר שני בחוג לריפוי בעיסוק באוניברסיטת חיפה. מתמחה בהערכה של ילדים עם קשיים התפתחותיים ובמתן דרכי התערבות לשיפור תפקוד והשתתפות בסביבה הטבעית של הילד.
בעלת ניסיון רב במתן מענה לילדים שמופנים על רקע קשיים בעיבוד מידע, עיבוד חושי וויסות חושי. בעלת ניסיון בעבודה עם צוות חינוכי רב מקצועי. כיום אחראית גם על תחום החינוך המיוחד בקיבוץ משמר העמק. 


דפנה בורנשטיין  (B.A.)
בוגרת החוג לריפוי בעיסוק באוניברסיטת חיפה ובוגרת לימודי ג''לולוגיה (תרפיה באמצעות הומור) במכללת אייסיס בתל אביב. בעלת ניסיון של כ-11 שנה בעבודה עם ילדים בספקטרום האוטיסטי במרכז מילמן שבחיפה.
בעלת ניסיון רב בעבודה עם ילדים בעלי עיכובים התפתחותיים שונים (עבודה בהתפתחות הילד מכבי וכן ביחידה הקהילתית להתפתחות הילד ביוקנעם) וכמו כן בעבודה בשיתוף עם הורים. בנוסף, בוגרת קורס תפקודים ניהוליים POET באוניברסיטת חיפה.

 

  


 

.
 


 

צוות המרכז הטיפולי

קלינאיות תקשורת


רוני און (.M.A)
בוגרת החוג להפרעות בתקשורת באוניברסיטת חיפה ותואר שני בחינוך מיוחד עם התמחות באוטיזם ולקויות התפתחותיות באוניברסיטת חיפה. בעלת נסיון רב בטיפול פרטני וקבוצתי בילדים על הספקטרום האוטיסטי וילדים עם קשיים התפתחותיים נרחבים. מטפלת גם במסגרות חינוכיות לילדים עם ASD כחלק מצוות חינוכי טיפולי רב מקצועי. נסיון רב בעבודה עם הורים ובניית תוכניות התערבות למשפחה ולממסגרת החינוכית. מומחית תחום קלינאי תקשורת מטעם משרד החינוך - מתי"א מגידו, מדריכה קלינאי תקשורת בגני תקשורת של העמותה לילדים בסיכון ומעונות תקשורת של א.ד.נ.מ.


נגה בר-זיו אברהם (.M.A)  
בוגרת החוג להפרעות בתקשורת באוניברסיטת חיפה. בעלת תואר שני בחוג להפרעות בתקשורת באוניברסיטת חיפה. נסיון בעבודת צוות רב מקצועי, בטיפול בילדים עם ASD ובילדים עם קשיים התפתחותיים בתחומי השפה והדיבור. מוסמכת לטיפול בשיטת PROMPT, שיטה מבוססת מגע לטיפול בקשיי דיבור. מטפלת גם בילדים עם קשיים התפתחותיים כחלק מצוות רב מקצועי במרכז הפעו"ט בטירת הכרמל. בעבר מטפלת במרכז מילמן, מרכז טיפולי רב מקצועי לילדים על הספקטרום התקשורתי. 


אביטל איל (M.A.)
בוגרת החוג להפרעות בתקשורת אוניברסיטת תל אביב. תואר שני בלימודים קוגניטיביים של השפה ושימושיה באוניברסיטת תל אביב. כ 20 שנות נסיון בעבודה עם ילדים בעלי קשיים התפתחותיים בתחומי התקשורת השפה והדיבור בגיל הרך. נסיון בעבודה בגנים ובית ספר יסודי, במסגרות של החינוך המיוחד, התפתחות הילד ומרכזים טיפוליים פרטיים. מדריכה סטודנטים וקלינאיות תקשורת. 
מדריכה מוסמכת מטעם אגודת קלינאי התקשורת.


ליאת פצ''קובסקי (.B.A)
בוגרת בהצטיינות החוג להפרעות בתקשורת באוניברסיטת חיפה. סטודנטית לתואר שני בחוג להפרעות בתקשורת באוניברסיטת חיפה. בנוסף לעבודתי ב׳בית עמיתים׳ אני מדריכה ב׳מרכז מילמן׳ בחיפה, מרכז טיפולי המתמחה בעבודת צוות רב-מקצועית עם ילדים על הרצף התקשורתי (ASD) ובעמותה לילדים בסיכון. כמו כן, עובדת בקופ"ח ׳מכבי׳ בחיפה ב׳מכון שמיעה ודיבור׳. מטפלת בילדים עם קשיי שפה והיגוי. מדריכה סטודנטים להפרעות בתקשורת וקלינאי תקשורת.


יעל שחם (B.A.)
בוגרת בהצטיינות החוג להפרעות בתקשורת באוניברסיטת חיפה. מטפלת בגנים התקשורתיים בקיבוץ "מסילות" כחלק מצוות רב מקצועי, טיפולי וחינוכי, במסגרת סל בריאות מקדם באחריות העמותה לילדים בסיכון. בעלת ניסיון בטיפול פרטני וקבוצתי בילדים עם ASD ברמות תפקוד שונות. כמו כן, תומכת בשילוב ילדים במסגרות חינוכיות.  
מדריכה סטודנטים וקלינאיות תקשורת.
 

שירה זכאי (M.A.)
בוגרת החוג להפרעות תקשורת באוניברסיטת תל אביב,  וסטודנטית לתואר שני בחינוך מיוחד עם התמחות באוטיזם ולקויות התפתחותיות באוניברסיטת בר אילן.
בנוסף לעבודתי בבית עמיתים, אני מטפלת בכיתות תקשורת, בכיתות מקדמות 
ובילדים על הספקטרום האוטיסטי שמשולבים בחינוך הרגיל. 

כמו כן, אני מדריכה קלינאיות תקשורת מטעם משרד החינוך, 
ובעלת ניסיון רב בטיפול פרטני וקבוצתי עם ילדים על הספקטרום האוטיסטי.

אני מאמינה שחלק בלתי נפרד מהטיפול הוא השיתוף פעולה בין המטפל להורים ולצוות החינוכי והטיפולי של הילד. בנוסף, אני מאמינה שלכל ילד יש את הדרך הייחודית שלו ללמידה והתפתחות. ואני מקפידה לרכוש ידע בשיטות וגישות שונות שיאפשרו לי להתאים עבור כל ילד וילדה את התוכנית הטיפולית הנכונה והמתאימה עבורם.

מיכל גולדנברג (.B.A)  
קלינאית תקשורת בוגרת התואר במכללת הדסה ירושלים, בהצטיינות. בעלת ניסיון של כשש שנים בהתפתחות הילד. בעלת ניסיון בעבודה במסגרות חינוכיות ובשילוב ילדים בעלי לקויות באופנים שונים במסגרת החינוכית


מטפלים רגשיים

יהודית ביאליק כהן, פסיכולוגית קלינית והתפתחותית מומחית ומדריכה (M.A.)
פסיכולוגית קלינית והתפתחותית מומחית מדריכה.35 שנות נסיון בטיפול פרטני ודיאדי עם ילדים עבודה עם הורים טיפול פרטני במתבגרים ומבוגרים. ליווי מערכות חינוך וטיפול בגילאי לידה עד 18 בחינוך רגיל ומיוחד.4 שנים בחטיבת "נווה" למתבגרים עם ASD 8 שנים בחטיבת "דרור" לילדים מגיל 3-13 עם ASD. הדרכה קלינית והתפתחותית לפסיכולוגים ולמטפלים אחרים.


הדס אופיר,  עובדת סוציאלית ׂ(M.S.W)
מטפלת רגשית בילדים, נוער ומבוגרים. בעלת ניסיון רב בטיפול במשפחות עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים ובתקשורת עם המערכות החינוכיות/טיפוליות הסובבות אותן. מנחת קבוצות טיפוליות בטבע להורים וילדים לחיזוק הקשר ביניהם. מנחת קבוצות הורים וקבוצות למיומנויות חברתיות לילדים עם קשיים תקשורתיים.
אני מאמינה כי קשר הורה ילד חשוב שיהיה מצמיח ויביא להכרה הדדית. האחריות על כך היא במידה רבה של המבוגר ועליו לנהוג כך במהלך שנים רבות. הורים, בכדי שיהיו סמכות מיטיבה ומגדלת, אמפטית ונוכחת ללא הרף, ראויים לתמיכה וליווי


איריס הולנדר- הוד, פסיכולוגית חינוכית (M.A. Psy)
בוגרת המגמה הקלינית פסיכואנליטית – חינוכית באוניברסיטת ברמן, גרמניה. מתמחה בפסיכולוגיה חינוכית. בעלת נסיון עבודה של כעשר שנים  בליווי מערכות חינוכיות של החינוך המיוחד והרגיל ובטיפולים פרטניים בילדים, מתבגרים ומבוגרים.


 

דר' איילת אביטל מגן, פסיכיאטרית
רופאה בכירה במרפאת בריאות הנפש ילדים ונוער בבי"ח העמק עפולה.
תחומי מומחיות: הפרעות קשב וריכוז, הפרעות רגשיות, רצף אוטיזם, ועוד.
​מקבלת לקוחות  בבית עמיתים, אחת לחודש, בתיאום מראש.  


 

 

צוות בית עמיתים


יחודו של בית עמיתים הוא בעבודת צוות רב מקצועי המתקיימת תוך כדי שיח מתמיד בין אנשי הצוות.
צוות המרכז פועל כמעגל עמיתים שמספק מעטפת חשובה למכלול העבודה המתקיימת במרכז.
אנשי הצוות מרחיבים את הסתכלותם והתייחסותם באמצעות שיח משתף מרחיב ומעמיק. שיח זה מעשיר את הכלים העומדים לרשותו של המטפל ומאפשר לו להתאים את ההתערבות לצרכיו הייחודיים של כל  ילד ולמנף את התקדמות הטיפול.
בבית עמיתים ישיבות צוות קבועות ומגוון משאבים העומדים לרשות כל מטפל. כל אלה מאפשרים לתמוך בהתמודדות המורכבת שמזמנים הילדים ובדיאלוג עם ההורים כשותפים.  

בבית עמיתים צוות מומחה בטיפול ומתן מענה כולל בילדים על הספקטרום האוטיסטי וילדים עם קשיים התפתחותיים נרחבים וקשיים חברתיות.
במרכז צוות מומחה בתחום של קבוצות טיפוליות, תמיכה בילדים משולבים וסנגור עצמי.
כמו כן במרכז צוות מומחה בתחומים עיבוד מידע,עיבוד מידע חושי וויסות חושי.
הצוות הטיפולי מכוון להגדיר מטרות המכוונות להעצמה ובניית יכולות וכן למטרות המקדמות מעגלי שילוב במסגרת החינוכית ובקהילה.


מי אנחנו ? צוות בית עמיתים .

מנהלת בית עמיתים 
אתי ארד, מרפאה בעיסוק (.B.A)
 

בוגרת החוג לריפוי בעיסוק באוניברסיטת חיפה וכן התוכנית להכשרת מנהלים באורנים. מטפלת, מדריכה ומרצה. 
 מומחית בטיפול בילדים על רצף האוטיזם, בהפעלת תוכניות התערבות במסגרות חינוכיות ובתמיכת שילוב. מומחית בטיפול בתחומים עיבוד מידע ועיבוד חושי אצל ילדים על הספקטרום.
מדריכה צוותים טיפוליים  בגני התקשורת של העמותה לילדים בסיכון בהם ניתן סל בריאות מקדם. 
​מרצה לצוותים העובדים בגני תקשורת, במסגרת סל בריאות מקדם באחריות העמותה לילדים בסיכון, צוותים בכתות תקשורת והתפתחות הילד. 
בעבר רכזת  תחום תרפיות בכיתות "דרור", כיתות תקשורת בבי"ס רגיל ומנהלת החטיבה כולה - חינוכי טיפולי. בעבר מדריכת תחום אוטיזם במשרד החינוך. בעבר מקימה ושותפה של מרכז "חושים", מרכז טיפול והדרכה המתמחה בטיפול בילדים עם ליקויים בויסות סנסורי באמצעות התערבות בסביבה הטבעית. 

ניהול אדמיניסטרטיבי
דנה גנוסר - מנהלת אדמיניסטרטיבית
​מרסל פרץ- הנה"ח
 
עמיתים מדרך עוז:  טלפקס: 077-5357652     |     נייד: 055-8859659      |      דוא"ל:  baitamitim.eti@gmail.com      |     כתובת:  מושב מדרך עוז. מ.א. מגידו  
עיבוד מידע , עיבוד מידע חושי  ויסות חושי, טיפול באוטיזם, טיפול באוטיזם ביקנעם,  קבוצות טיפוליות , מיומנויות חברתית, טיפול בוויסות חושי, מרכז טיפולי רב מקצועי לטיפול באוטיזם, טיפול פסיכולוגי, טיפול ריפוי בעיסוק, טיפול קלינאית,  טיפול שפה,  טיפול דיאדי,  ABA  ניתוח התנהגות, אבחון פסיכיאטרי, התיעצות פסיכיאטרית, מידע להורים בנושא אוטיזם, טיפול באוטיזם באיזור העמק, טיפול בויסות חושי באיזור העמק, אתי ארד,  מרכז הדרכה בית עמיתים, , הגישה האינטגרטיבית, ASD,  ספקטרום אוטיזם.